Park im. Jana III Sobieskiego, położony w północnej części Nakła, ograniczony jest ulicami Mickiewicza, Armii Krajowej i Kazimierza Wielkiego. Jego powierzchnia to ok. 1,65 ha, a wraz z przyległymi terenami, na których znajduje się kryta pływalnia, stadion oraz amfiteatr, to ponad 5 ha.
Na początku XX wieku teren parku obejmował blisko 6 ha. Korty tenisowe, boisko sportowe i wieża widokowa (wybudowana w 1902 roku i nazwana wieżą Bolesława Krzywoustego) zachęcały mieszkańców Nakła do rekreacji. Po roku 1945 włączono w obręb parku teren cmentarzy: katolickiego i ewangelickiego, zaś utracono grunty przeznaczone na budowę szkoły i internatu przy ul. Staszica.
Park posiada nieregularny układ. Główne alejki biegną od ul. Mickiewicza do ul. Kazimierza Wielkiego. Rosną tu m.in. klony pospolite, lipy drobnolistne, wiązy, buki, jesiony i sosny. W części przyszpitalnej parku liczną kolonię utworzyły gawrony. Na terenie parku znajdują się głazy narzutowe. Jeden z nich jest pomnikiem przyrody, o obwodzie 5,8 m, długości 4,2 m, szerokości 2,3 m i wysokości 1,9 m.
Wiosną 2013 r. zakończyły się prace rewitalizacyjne. W ramach inwestycji dofinansowanej ze środków unijnych, Park im. Jana III Sobieskiego oraz stadion miejski im. Klemensa Biniakowskiego zmieniły swoje oblicze. Powstały nowe ścieżki, oświetlenie, plac zabaw, plac do ćwiczeń rekreacyjnych z urządzeniami fitness, fontanna oraz parking przy stadionie. Rozbudowane zostało zaplecze sanitarne i szatniowe stadionu, a boisko treningowe zyskało sztuczną murawę. Dzięki działaniom rewitalizacyjnym obszar ten stał się atrakcyjnym terenem rekreacyjnym oraz miejscem wypoczynku mieszkańców Nakła nad Notecią.