Nadnotecka marina ma ożywić turystykę wodną w regionie, a także spopularyzować Drogę Wodną E-70, która prowadzi z Antwerpii przez Niemcy, Polskę, Litwę do Kłajpedy.
Z przystani mogą korzystać zarówno mieszkańcy powiatu nakielskiego, jak i turyści, korzystający z nabrzeża, wypożyczający sprzęt wodny oraz cumujący jednostki pływające.
Budowa przystani składała się z II etapów: budowy basenu portowego o powierzchni 10 tyś. m2 oraz budynku przystani i została ukończona w 2014 roku. Koszt całej inwestycji to ok. 10 mln zł i wspólfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.
Inwestycja spełnia zarówno funkcje turystyczne jak i dydaktyczne - odbywają się tu zajęcia praktyczne dla uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią. W skład zabudowy wchodzą: bosmanat, kapitanat, warsztat szkutniczy oraz hangar przeznaczony do przechowywania sprzętu wodnego. Sala wyposażona w rzutnik umożliwia organizację szkoleń oraz konferencji.
Do dyspozycji turystów oddano 5 dwuosobowych pokoi z łazienkami, w pełni wyposażona kuchnia oraz miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków. Budynek jest wyposażony w sanitariaty, w tym prysznice oraz toalety, które są udostępnione dla wodniaków. Przystań jest w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Basen portowy przeznaczony jest do bezpiecznego cumowania jachtów żaglowych i motorowych oraz innych jednostek rekreacyjnych i sportowych.
Na pobliskim terenie powstały boisko do plażowej piłki siatkowej, plac zabaw, pole namiotowe oraz miejsca parkingowe. Pozostała część obszaru zagospodarowana została jako ścieżki i dojścia utwardzone oraz elementy małej architektury.
Dla odwiedzających udostępnia się kajaki jedno i dwuosobowe oraz rowery wodne. Nieopodal przystani zlokalizowana jest stacja rowerów miejskich.
Więcej o przystani.